خرید تریلی پشت تراکتور

برای جابجایی هر گونه محصول اعم از صنعتی یا کشاورزی به ابزار هایی نیاز است. یکی از این ابزار ها که برای مصارف کختلف اعم از جابجایی کحصولات کشاورزی، محصولات خام، مواد معدنی، محصولات صنعتی، محصولات ساختمانی و… به کار می رود تریلی های پشت تراکتوری است. این وسیله امکانی را فراهم می کند تا این محصولات به راحتی حمل و جابجا شود و برای حمل آن در مسافت های مختلف نیاز به کامیون و سیله حمل جداگانه نباشد. این وسیله خود به تنهایی فاقد نیروی محرکه و انرژی برای جابجا کردن محصولات است و می تواند با اتصال به نیرویی دیگر مانند تراکتور حمل و جابجا شود. برای جابجایی محصولات با تریلی پشت تراکتور نیازی به کرایه و هزینه بابت جابجایی توسط ماشین آلات مانند تریلی، وانت و … نخواهد بود و می توان با تراکتور و اتصال آن به تریلی این کار را انجام داد.

برای آنکه این محصولات به خوبی جابجا شود و استهلاک دستگاه به حد اقل برسد از جنسی مقاوم و آهن و فولاد ساخته می شود که این امر باعث شده که وزن آن نیز بالا باشد؛ لذا برای حمل آن باید نیروی محرکه ای را در نظر بگیرید که توان کافی برای این کار داشته باشد. بدین منظور وسیله ای مانند تراکتور می تواند گزینه ای مناسب برای جابجایی تریلی پشت تراکتور باشد. از تریلی می توان برای حمل ابزار آلات کشاورزی، نیروی :ار، کود، خاک و … استفاده کرد و به راحتی حتی افراد را نیز برای مسافت های کوتاه حمل نمود. برای جابجایی وسایل نیاز نیست این کار بارها توسط ماشین آلاتی مانند وانت انجام شود و با ظرفیت خوب خود می تواند شما را بی نیاز کرده و در زمان نیز صرفه جویی شود. از این وسیله در دنیا به وفور استفاده می شود.

برای حمل محصولات کشاورزی نیز گزینه ای مناسب است البته اگر بدون جعبه باشد از انواعی در نظر گرفته می شود که ریختن آنها روی هم آسیبی به آنها نرساند و در غیر این صورت محصولات می تواند در جعبه و یا کارتن جابجا گردد. محصولاتی مانند ذرت، گندم، علوفه و… که نیاز به بسته بندی نیست به خوبی با تریلی پشت تراکتور جمع آوری می شود.

 

برای حمل محصولات کشاورزی نیز گزینه ای مناسب است البته اگر بدون جعبه باشد از انواعی در نظر گرفته می شود که ریختن آنها روی هم آسیبی به آنها نرساند و در غیر این صورت محصولات می تواند در جعبه و یا کارتن جابجا گردد. محصولاتی مانند ذرت، گندم، علوفه و… که نیاز به بسته بندی نیست به خوبی با تریلی پشت تراکتور جمع آوری می شود.

مزیتی که این وسیله دارد این است که می توان آن را پس از استفاده به راحتی جدا نمود و از تراکتور برای اموری دیگر سود برد و شما بعد از اتمام کار وسیله ای بلا استفاده نخواهید داشت و تراکتور شما به چرخه کاری باز خواهد گشت. هر زمان که نیاز داشتید می توانید از آن استفاده نمایید و بعد از آن در مکانی قرار داده و مصارف دیگری نیز از آن داشته باشید. در این شرایط است که هزینه شما نیز کمتر می شود.

جابجایی به صرفه با تریلی پشت تراکتور

میدانید که جابجایی وسایل و یا هر چیزی با کامیون و وسایل حمل و نقل هزینه در بر دارد که گاها این هزینه ها بنا بر حجم و وزن محصولات شما بالا خواهد بود. در بعضی از فصل ها و شرایط به غیر از هزینه مشکل پیدا کردن و کرایه نیز پیش خواهد آمد. به عنوان مثال در زمان برداشت محصولات کشاورزی کمبود وسایل حمل و نقل مشهود است و یا با افزایش قیمت مواجه خواهیم بود. بعضی از محصولات نیز حساس بوده و معطلی در جابجایی به بازار یا سرد خانه آنها را خراب خواهد کرد. یکی از راه هایی که شما را بی نیاز می کند و استرس کمتری را به شما وارد خواهد کرد استفاده از تریلی پشت تراکتور است. شما بی نیاز از وسایل حمل و نقل بوده و هزینه ای بابت این کار پرداخت نخواهید کرد. به راحتی می توانید در زمانی اندک تراکتور خود را به ئسیله ای برای حمل و نقل محصولات کشاورزی، ابراذ آلات، ملزومات و … تبدیل نمایید. با این کار هم در زمان شما صرفه جویی شده است و هم هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد. بعضی اوقات هزینه کرایه ماشین با خدمات همخوانی ندارد و ممکن است به صرفه نباشد که شما می توانید به راحتی این کار را با کمک این وسیله انجام دهید.

با توجه به حجم و وزن کار شما انواع تریلی پشت تراکتور وجود دارد و می توانید از انواع سبک با ظرفیت کم و انواع پر گنجایش استفاده کنید. همچنین این قابلیت وجود دارد که بر طبق سفارش شما توسط شرکت های سازنده تریلی پشت تراکتور با حجم های مختلف طراحی و ساخته شود. تریلی پشت تراکتور می تواند از یک یا چند محور متغیر باشد که دست شما در زمینه انتخاب مورد مناسب باز است.

مزیت های استفاده از تریلی پشت تراکتور

 • عمل بارزدن و جابجایی در این وسیله به راحتی انجام می شود و شما در زمان بازگیری می توانید به امورات خود با تراکتور برسید و بعد از انجام کار قادر خواهید بود تراکتور را به تریلی وصل نمایید. می تواند مانند وسیله ای مستقل باشد که اختلالی در روند کار وسایلی چون تراکتور ایجاد نمی کند. عمل اتصال نیز به سریع ترین زمان ممکن انجام شدنی است.
 • تریلی پشت تراکتور به خوبی با مواد و آلیاژ های محکم ساخته می شود که می تواند با استهلاکی کم سال ها برای شما کار کند. در واقع با خرید تریلی پشت تراکتور هزینه ای پرداخت نکرده اید و یک سرمایه گذاری خوب کرده اید که منافع آن به مرور زمان خود را نشان خواهد داد.
 • صرفا استفاده از این وسیله مربوط به کشاورزی و محصولات نخواهد بود. شما با خرید تریلی پشت تراکتور یک کامیون و وسیله حمل بار را نیز در اختیار دارید که می توانید در زمینه های مختلف از آن استفاده کنید. از آنجایی که نیروی محرکه تراکتور است می تواند در نقاطی صعب العبور نیز روی آن حساب کنید. گاها لازم است نیروی کار یا تجهیزات را به مناطقی صعب العبور برسانید که استفاده از این تریلی ها و اتصال آن به تراکتور می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. محصولاتی که در مناطق سخت هستند به خوبی با تریلی پشت تراکتور جابجا شده و به دست مشتریان و عرضه کنندگان می رسد. همچنین می توانید برای رساندن جعبه و وسایل بسته بندی محصولات روی این وسیله حساب ویژه ای باز کنید.
 • شما اگر وسیله ای جداگانه و موتوری بابت حمل و نقل خریداری کنید حتما می دانید که هزینه های استهلاک، نگهداری، تعمیرات و … برای شما به وجود می آید. گاها هزینه نگهداری این وسایل بالاست . اما تریلی های پشت تراکتور هزینه کمتر و قیمت نگهداری و سرویس به مراتب کمتری را نسبت به وسایل مشابه دارند.
 • هزینه تمام شده جابجایی با این وسیله بسیار اندک برای شما تمام می شود و تنها هزینه نیروی انسانی و کارگری را پرداخت می نمایید و کرایه وسیله نخواهید پرداخت.
 • این وسیله کاربرد جالب دیگری نیز دارد. تنها در گوشه ای بلا استفاده در زمان اتمام کار نخواهد بود. حجم و فضای این وسیله می تواند مانند انبار و محل نگهداری نیز باشد. بسیاری افراد بعد از در آوردن چرخ های تریلی ها از آن به عنوان محلی برای نگهداری محصولات یا وسایل استفاده می کنند. بدین ترتیب این وسیله چیزی حجیم و بلا استفاده در گوشه ای نخواهد بود و می توان در مکان و محل نگهداری هم صرفه جویی نمود.
 • این وسیله بدون موتور هیچ گونه آلودگی برای طبیعت ندارد و فقط توسط نیروی محرکه دیگر حمل می شود و در زمان عدم استفاده طولانی موتور و اجزای آن خراب نمی شود و نگهداری خاصی نمی طلبد.

انواع تریلی های پشت تراکتوری

تریلی های پشت تراکتور چه قابلیت هایی دارند؟

 • در این وسیله این امکان وجود دارد که در و دیواره ها نیز باز و جدا شوند. این امر سبب می شود که حمل و جابجایی بسیار آسان تر و سریع تر شود که می تواند مزیت خوبی برای این وسیله باشد.
 • این امکان وجود دارد که در قسمت بالایی این وسیله توری های محافظی برای حفاظت از وسایل و محصولات قرار گیرد.
 • بسیار راحت می توان از این وسیله در مکان های صعب العبور و کوهستانی استفاده کرد. مکان هایی که شاید دیگر وسیله ها توان رفتن نداشته باشند با تریلی پشت تراکتور به خوبی طی می شود.
 • نصب این وسیله به تراکتور و راه اندازی آن بسیار راحت است و زمان زیادی نخواهد برد.
 • تریلی پشت تراکتور نسبت به قابلیت ها و کاربرد های مفیدی که دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.
 •  

تریلی پشت تراکتور کشاورزی با دو چرخ

با توجه به نیاز شما انواع مختلفی از این تریلی ها وجود دارد که در تعداد چرخ و محور ها متغیر است. بر حسب نیاز و وزن محصولات و مقدار جابجایی می توانید انتخابی درست داشته باشید. این تریلی ها یک محور داشته که شامل دو چرخ می شود. این تریلی ها سبک و ساده هستند و نگهداری و حمل آسان و کم هزینه ای دارند. قیمت این تریلی ها نیز مناسب است و به همین دلیل نیز بین بسیاری از کشاورزان محبوب و پر طرفدار است. خرید این نوع از تریلی ها در بیشتر مواقع بیشتر از سایر انواع آن است.

تریلی پشت تراکتور با دیواره بلند

این نوع از تریلی ها به واسطه بلند بودن دیواره ها توان بارگیری بیشتری دارند و می توان از آنها توان حمل بار تا 3 تن را داشت. ابعاد استاندارد حدودی برای این نوع از تریلی ها در نظر گرفته شده است که حدود 190 سانتی متر در 290 سانتی متر است. دیواره ها نیز می تواند تا 60 سانتی متر باشد و مقدار حجم مشخصی را درون خود جای دهد. توسط قلاب هایی که برای آن تعبیه شده است به تراکتور متصل می شوند. بنا بر شرایط کاری و مقاومت مورد نظر این تریلی ها با ورق هایی 2 میلی متری ساخته می شود اما میتوان نوع ورق را بنا بر نیاز مشتری تغییر داد و از انواع دیگر با قطر هایی دیگر استفاده کرد. همچنین امکان تغییر در ارتفاع این تریلی ها نیز وجود دارد. می توانید به مراکز سازنده سفارش این تریلی ها را با دیواره های بلند تر بدهید تا با توجه به کار شما بهینه سازی شود.

تریلی پشت تراکتور با دو چرخ با دیواره کوتاه

از این تریلی ها برای اموری سبک و معمولی تر استفاده می شود و حجم جابجایی کمتری مد نظر است.حدود ظرفیت این تریلی ها می تواند از 2.5 تا 3 تن متغیر باشد. تفاوت چندان زیادی با تریلی های دوچرخ با دیواره بلند ندارد و از لحاظ ابعاد یکی است. تنها تفاوت آن در ارتفاع دیواره است که در این مدل 45 سانت در نظر گرفته می شود. البته در این مدل نیز این امکان وجود دارد که با توجه به نیاز شما از ورق های دیگری مانند ورق 4 میل استفاده شود. خیلی از افراد در زمان سفارش محصول برای بالا بردن عمر وسیله خود ساخت آن را با ورق های قطور تر در نظر می گیرند. البته وزن بالا رفته و باید به این نکته و نیروی محرکه خود دقت داشته باشید و از همین رو است که کارشناسان ورقه های سبک را برای این مدل توصیه می کنند.

تریلی های پشت تراکتور دو چرخ

در این مدل ها ظرفیت افزایش یافته و مقاومت و حجم جابجایی بالا رفته است. حدود چهار تا چهار و نیم تن می توان ظرفیت برای این نمونه ها در نظر گرفت. وسایل و مواد بیشتری در این تریلی ها جای می گیرد و لاستیک هایی که برای آن در نظر گرفته می شود 1000-20 است که این مقدار کمک می کند که ظرفیت و تحمل حمل در آن بالا تر رود. به مدل های میان ریز شناخته شده و از آنجایی که وزن بیشتری داشته و بار بیشتری حمل می کنند در دست انداز ها کمی انعطاف کمتری دارد لذا بهتر است از انواعی استفاده شود که دارای فنر هستند ودر این شرایط انعطاف بیشتری نیز دارند. اگر از انواع بدون فنر این تریلی ها استفاده می کنید دقت داشته باشید که بار شما به گونه ای باشد که دچار آسیب نشود و نسبت به این امر حساس نباشد. اگر بار شما به گونه ای است که این مورد اهمیت ندارد گزینه ای عالی و پر ظرفیت خواهد بود. می توانید با انتخاب ورق های ضخیم تر مقاومت و ماندگاری آن را بالا ببرید و تا سال ها از کامیون و دیگر وسیله های حمل و نقل بی نیاز شوید.

تریلی پشت تراکتور یک محوره با دو چرخ در هر سمت

این نوع از تریلی های پشت تراکتور تک محوره هستند اما در هر طرف دو لاستیک وجود دارد که در مجموع دارای چهر لاستیک است. داشتن دو چرخ در هر سمت می تواند سبب شود که تریلی تعادل بهتری داشته باشد و در جابجایی ها در هر مکانی اطمینان بیشتری حاصل شود. همچنین استفاده از این تریلی ها برای مکان های گلی نیز مناسب است. داشتن دو لاستیک می تواند سبب شود که تریلی شما کمتر در زمین های گلی فرو رود. برای این گونه مکان ها و زمین های کشاورزی که حالتی گل دارند برای حمل محصولات و بار گزینه ای مناسب است. البته داشتن این امکان برای این گونه تریلی ها سبب می شود که قیمتی بالاتر نسبت به دیگر انواع داشته باشند اما اگر کمی بیشتر هزینه کنید می توانید وسیله ای خریداری نمایید که ار تعادل و قابلیت های بیشتری برخوردار است و ارزش هزینه بیشتر را خواهد داشت.

دسته بندی تریلی های پشت تراکتور کشاورزی

تریلی های پشت تراکتور بر حسب ظرفیتی که دارند و مقدار توان حمل محصول در 5 دسته بندی کلی قرار می گیرند. دسته بندی اول به اسم O  شناخته می شود که به آن نیمه تریلر نیز گفته می شود که برای دیگر کشنده ها و نیروهای محرک غیر از تراکتور نیز مناسب هستند که وزنی حدودا 750 کیلویی دارد. در دسته بندی o1 ظرفیت زیر یک تن است اما در انواع کلاس o2  شاهد تریلی هایی هستیم که توانایی حمل بار تا 3 و نیم تن را دارند. در کلاس o3  تریلی هایی وجود دارد که توان حمل بار تا 4 تن نیز در آنها امکان پذیر است. در انواع کلاس o4  تریلی هایی دیده می شود که ظرفیت بالایی دارند و می توانند تا مرز 10تن را نیز با آنها حمل نمود

اجزای تریلی پشت تراکتور کشاورزی

این وسیله های حمل و نقل به طور کلی از چند قسمت کلی تسکیل شده اند. قسمت های اصلی تریلی پشت تراکتور شامل شاسی ، بدنه، محورجلو، محور عقب، رینگ، لاستیک، فرمان و غربیلک است. کیفیت این وسیله بیشتر موارد با کیفیت به کار رفته جنس ورقه و مواد به کار رفته تعیین می شود. عوامل دیگر در ارزش گذاری آن استفاده از قطر ورقه های استفاده شده و تعداد محور و همچنین تعداد چرخ هاست. این موارد می تواند قیمت و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد.

تعداد محور و سیستم تعلیق در تریلی های پشت تراکتور

بر حسب مقدار کار و حجم مورد استفاده می توان به غیر از تک محور انواع تریلی پشت تراکتور را در دو محور نیز مشاهده نمود. از نظر وزن و حجم ظرفیت بسیار تفاوت دارند و می تواند توان حمل بار را در این نوع وسیله دستخوش تغییرات زیاد کند. سیستم تعلیق به کار رفته در انواع تریلی پشت تراکتور در بیشتر موارد از نوع پیچشی است. این نوع سیستم تعلیق بدین گونه است که هر چه مقدار بار بیشتر گردد قابلیت فنر ها بهتر شده و عملکرد بهتری نشان خواهد داد. برای همین است که استفاده از این تریلی ها بدون بار توصیه نمی گردد زیرا سیستم تعلیق به خوبی عمل نخواهد کرد. برای این منظور بعضی وقت ها برای به تعادل کشاندن سیستم تعلیق از کیسه های شن نیز استفاده می شود.

 

برای مشاوره در مورد محصولات و خرید با ما تماس بگیرید